Festés után a szerszámokból a lehető legtöbb festéket távolítsa el, majd mossa ki tiszta vízzel. A friss foltokat azonnal távolítsa el puha, vizes-mosószeres szivaccsal.Folteltávolítás: A felület a festék teljes száradása után, kb. 28 nap elteltével válik moshatóvá (az EN13300 norma szerint). Folyadékfoltok: a foltot papírtörlővel óvatosan szárítsa fel. Kerülje az erős dörzsölést, hogy a szennyeződés ne jusson be mélyen a festék/bevonat szerkezetébe. Miután megszáradt, háztartási tisztítószeres vizes szivaccsal törölje le a foltot. Mosás közben kerülje az erős dörzsölést és a felületre gyakorolt nagyobb erőbehatást. Folteltávolítás után a bevonatot tiszta vízzel öblítse le, majd hagyja megszáradni.
Tartós foltok: a szilárd anyagú szennyeződéseket és zsírmaradványokat papírtörlővel, szivaccsal vagy puha ronggyal finoman távolítsa el. Kerülje az erős dörzsölést, hogy a szennyeződés ne jusson be mélyen a festék/bevonat szerkezetébe. Miután megszáradt, háztartási tisztítószeres vizes szivaccsal vagy puha ronggyal törölje le a foltot. Mosás közben kerülje az erős dörzsölést és a felületre gyakorolt nagyobb erőbehatást. Öblítsen gyakran és ügyeljen arra, hogy a szennyeződést ne dörzsölje bele a festék szerkezetébe. Folteltávolítás után a bevonatot tiszta vízzel öblítse le, majd hagyja megszáradni.
Figyelmeztetés: Ne használjon túl erős tisztítószert és ne alkalmazzon erős dörzsölést, mert az károsíthatja a festékréteget! A víztaszító hatás csak akkor érvényesül, ha a bevonat teljesen száraz. Ismételt mosás és dörzsölés ugyanazon a területen, mosószer alkalmazása mellett, gyengítheti vagy megszüntetheti a víztaszító tulajdonságot.